Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Wspomaganie człowieka w potrzebie 0800-SS1-3GPU
Ćwiczenia (CW) Rok akademicki 2019/20

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 15
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Efekty uczenia się:

1. Student jest wyposażony w wiedzę na temat możliwości i ograniczeń rozwojowych człowieka w świetle teorii naukowych (KA6_WG4)

Sposób weryfikacji efektu: udział studenta w dyskusji prowadzonej podczas zajęć; kolokwium zaliczeniowe.

2. Student ma podstawową wiedzę o różnych rodzajach struktur, więzi społecznych i instytucjach życia społecznego oraz zachodzących między nimi relacjami (KA6_WG5)

Sposób weryfikacji efektu: udział studenta w dyskusji prowadzonej podczas zajęć; praca w małych grupach podczas zajęć oraz omówienie tej pracy; praca indywidualna; kolokwium zaliczeniowe.

3. Student jest wyposażony w wiedzę dotyczącą kluczowych przemian i mechanizmów współczesnego świata; posiada wiedzę z dziedziny nauk społecznych wyjaśniającą funkcjonowanie motywów i wzorów ludzkich zachowań (KA6_WK4)

Sposób weryfikacji efektu: udział studenta w dyskusji prowadzonej podczas zajęć; kolokwium zaliczeniowe.

4. Student potrafi nawiązać kontakt z klientem oraz skutecznie motywować go do aktywności i uczenia się samodzielnego rozwiązywania problemów (KA6_UO4).

Sposób weryfikacji efektu: udział studenta w dyskusji prowadzonej podczas zajęć; praca w parach podczas zajęć oraz omówienie tej pracy; praca indywidualna; analiza tekstu.

5. Student potrafi wspomagać człowieka przez wyzwalanie jego własnych sił rozwojowych oraz możliwości; potrafi rozwijać w bezpośrednim środowisku warunki wielostronnej, korzystnej aktywności społecznej (KA6_K02)

Sposób weryfikacji efektu: praca w małych grupach; praca w parach podczas zajęć oraz omówienie tej pracy.

6. Student posiada przekonanie o sensie, wartości i potrzebie podejmowania działań socjalnych w środowisku społecznym; jest gotowy do podejmowania wyzwań zawodowych, wykazuje aktywność, podejmuje trud i odznacza się wytrwałością w realizacji indywidualnych i zespołowych działań profesjonalnych w zakresie pracy socjalnej (KA6_KO3)

Sposób weryfikacji efektu: udział studenta w dyskusji prowadzonej podczas zajęć; praca w małych grupach, praca w parach podczas zajęć oraz omówienie tej pracy; praca indywidualna; kolokwium zaliczeniowe.

Metody i kryteria oceniania:

Zaliczenie ćwiczeń pisemne na ocenę. Praca w grupach na ocenę. Obecność na wszystkich zajęciach obowiązkowa. Nieobecności zaliczane są podczas konsultacji w formie ustnej.

Zakres tematów:

1. Wprowadzenie w tematykę zajęć oraz omówienie zasad pracy w ramach ćwiczeń.

2. Kluczowe umiejętności pracownika socjalnego warunkujące skuteczną pomoc osobie potrzebującej wsparcia.

3. Projektowanie wspomagania osób znajdujących się w kryzysie sytuacyjnym.

4. Praca nad oporem człowieka w potrzebie.

5. Zastosowanie wywiadu motywującego.

6. Wybrane instytucje wspomagające osoby i rodziny będące w kryzysach.

Metody dydaktyczne:

Metody dydaktyczne: praca indywidualna, praca w parach, praca w małych grupach, burza mózgów, prezentacja fragmentu materiału filmowego, analiza tekstu, zajęcia warsztatowe.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 (brak danych), (sala nieznana)
Agnieszka Filipek 18/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.
ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności USOSweb 7.0.3.0-1 (2024-04-02)