Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Seminarium magisterskie I 400-ES2-1SED1
Seminarium (SEM) Rok akademicki 2023/24

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Literatura:

Podstawowa:

Dudziak A, Żejmo A., Redagowanie prac dyplomowych. Wskazówki metodyczne dla studentów, Difin, Warszawa 2008.

Pawlik K., Zenderowski R., Dyplom z internetu: jak korzystać z internetu pisząc prace dyplomowe?, CeDeWu, Warszawa 2020.

Dodatkowa:

Węglińska M., Jak pisać pracę magisterską, Wydawnictwo Impuls, Kraków 2005.

Wojciechowska R., Przewodnik metodyczny pisania pracy dyplomowej, Difin, Warszawa 2010.

Zenderowski R., Technika pisania prac magisterskich i licencjackich: krótki przewodnik po metodologii pisania pracy dyplomowej, CeDeWu, Warszawa 2009.

Efekty uczenia się:

WIEDZA, absolwent zna i rozumie:

- w pogłębionym stopniu teorie naukowe w zakresie nauk ekonomicznych oraz zna rozszerzony zakres współczesnej terminologii nauk ekonomicznych - KP7_WG1- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

- w pogłębionym zakresie metody i narzędzia opisu oraz techniki pozyskiwania, analizy i prezentacji danych właściwych dyscyplinie nauk ekonomicznych, a także modelowania struktur gospodarczych, również w kontekście problematyki pracy dyplomowej - KP7_WG3- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

- podstawowe pojęcia i zasady z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz konieczności zarządzania zasobami własności intelektualnej - KP7_WK3- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:

- wykorzystać wiedzę teoretyczną do opisu i krytycznej analizy przyczyn i przebiegu procesów i zjawisk gospodarczych oraz formułować własne opinie i dobierać odpowiednie metody prowadzonych analiz w zakresie pracy dyplomowej - KP7_UW2- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

- właściwie analizować przyczyny i przebieg procesów i zjawisk gospodarczych i społecznych, formułować własne opinie na ten temat oraz stawiać proste hipotezy badawcze, w zakresie ekonomii i finansów oraz je weryfikować - KP7_UW3- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

- wykorzystać zdobytą wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych i dziedzin komplementarnych do proponowania rozwiązań i samodzielnego rozstrzygania konkretnych problemów występujących w praktyce, szczególnie w nawiązaniu do problematyki pracy dyplomowej - KP7_UW7- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

- przygotować różne formy prac pisemnych z zakresu ekonomii i finansów oraz samodzielnie uzupełniać i doskonalić nabytą wiedzę i umiejętności w badanym obszarze - KP7_UK1; KP7_UU1- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy, opracowanie tekstu naukowego z zachowaniem zasad etyki.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:

- uzupełniania i doskonalenia w zakresie nabytej wiedzy i umiejętności rozszerzonej o wymiar interdyscyplinarny - KP7_KO2

- odpowiedzialnego określania priorytetów służących realizacji zadań własnych i zespołu - KP7_KR2- sposób weryfikacji: dyskusja i obserwacja na seminarium, prezentacja elementów koncepcji pracy.

Metody i kryteria oceniania:

Złożenie i zaakceptowanie przez promotora poprawionego pierwszego rozdziału pracy magisterskiej.

Zakres tematów:

1. Prezentacja i ocena koncepcji pracy magisterskiej w ramach zaakceptowanego przez promotora tematu.

2. Prezentacja i ocena planu pracy.

3. Prezentacja i ocena zebranych materiałów, niezbędnych do konstrukcji pierwszego rozdziału pracy dyplomowej.

4. Prezentacja i dyskusja nad opracowanym pierwszym rozdziałem.

Metody dydaktyczne:

Zajęcia w formie konwersatorium, prezentacje multimedialne, dyskusja nad określonymi problemami i tematami, konsultacje indywidualne w zakresie wybranej tematyki.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 (brak danych), (sala nieznana)
Anna Grześ 19/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.
ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-7 (2025-03-24)