Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: ok. 11 godzin temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 3 dni temu

Witaj w systemie USOSweb Uniwersytetu w Białymstoku

Wymagana przeglądarka Mozilla Firefox w wersji 69 lub wyższej.

 

Logowanie do systemu autoryzacji CAS

Jako identyfikator logowania do systemu autoryzacji CAS możemy uzywać: adres e-mail, PESEL - nie zalecane, identyfikator USOS.

Uwaga!

System USOSweb nie jest dostępny w godzinach: 16:45-16:50 i 02:05-02:35 (w tych godzinach odbywa się migracja danych).

Instrukcje

Instrukcja do płatności za studia i elektroniczną legitymację studencką

Dostęp do sieci EDUROAM

Zmiana sposobu logowania do Blackboard

Microsoft Office 365

Szanowni Państwo,

Od 5.10.2020 r. rozpoczęliśmy stopniowy proces wstawiania spotkań w kalendarzu Office365 według rozkładów zajęć wprowadzonych do USOS zaczynając od najbliższych spotkań. Docelowo wszystkie spotkania zostaną wstawione automatycznie do kalendarza.


Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy możliwość dostępu do usługi Microsoft Office 365 studentom, doktorantom, słuchaczom studiów podyplomowych i pracownikom naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Uruchomienie usługi Microsoft Office 365 w ramach licencji przeznaczonej dla instytucji edukacyjnej i udostępnienie jej członkom społeczności akademickiej Uniwersytetu w Białymstoku ma na celu nie tylko ułatwienie prowadzenia procesu kształcenia w trudnych czasach wywołanych epidemią. Chcieliśmy również bezpłatnie udostępnić Państwu narzędzia niezbędne w codziennej nauce, które dla użytkownika indywidualnego wiążą się z poniesieniem znaczących kosztów – przede wszystkim pakietu Office. Przekazanie Państwa danych osobowych do Microsoft Corporation, w zakresie niezbędnym do obsługi udostępnionego narzędzia, nastąpiło na podstawie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych zawartej z Uniwersytetem w Białymstoku. Państwa dane osobowe zostaną wykorzystane przez Microsoft Corporation w celu wywiązania się z zobowiązań związanych ze świadczoną usługą, na zasadach określonych w przepisach prawa oraz regulacjach umownych, w szczególności wspomnianej umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Usługodawca zapewnia stosowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa danych osobowych. Dane osobowe są przechowywane na terenie Unii Europejskiej, jednocześnie ze względu na fakt, że Microsoft Corporation jest podmiotem podejmującym działania o zasięgu ogólnoświatowym, dopełniono również wymaganych prawem procedur dotyczących przetwarzania danych poza obszarem EOG, tj. usługodawca zobowiązał się do przestrzegania standardowych klauzul umownych ochrony danych przyjętych przez Komisję Europejską zgodnie z procedurą przewidzianą w RODO. Szersze informacje na ten temat można uzyskać poprzez kontakt z Inspektorem Ochrony Danych (iod@uwb.edu.pl).

Jednocześnie przypominamy, że postanowienia licencyjne aplikacji udostępnionych w ramach usługi Microsoft Office 365 dopuszczają ich bezpłatne wykorzystanie jedynie w celach edukacyjnych, dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z udostępnionych Państwu narzędzi, zgodnie z ich przeznaczeniem.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu udostępnionych usług oraz instrukcje opisujące sposób dostępu do udostępnionych narzędzi znajdą Państwo w indywidualnie przesłanych do Państwa wiadomościach e-mail.

Informacje

Mobilny USOS UwB - jest już dostępny w sklepie Google Play dla studentów i pracowników UwB (szczegóły w zakładce DLA WSZYSTKICH)

GLOTTA oferuje Studentom, Doktorantom, oraz Pracownikom UwB kursy językowe w cenie 8 zł za godzinę. Więcej informacji na stronie uwb.edu.pl/aktualnosci-spnjo

Uruchomiono dostęp do sieci bezprzewodowej EDUROAM dla studentów UwB. Jako login należy używać nr_indeksu(i)@student.uwb.edu.pl i hasło do USOSweba. Szczegółowe informacje na stronie eduroam.uwb.edu.pl.

Przetwarzanie danych osobowych

Obowiązek informacyjny

Informacje dla niepełnosprawnych

Deklaracja dostępności

Ważne linki
Archiwum Prac Dyplomowych Platforma e-learningowa UwB
Jednolity System Antyplagiatowy Ankieter
Mobilny USOS UwB