Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Proseminarium - Etyka zawodowa funkcjonariuszy służb mundurowych 370-WN2-1PROMN
Seminarium (SEM) Rok akademicki 2022/23

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 16
Limit miejsc: (brak limitu)
Literatura:

Wskazana w części A sylabusa oraz literatura wskazana/ustalona z promotorem z zakresu przedmiotu przygotowywanej pracy dyplomowej.

Efekty uczenia się:

WIEDZA, absolwent zna i rozumie:

- główne tendencje rozwojowe bezpieczeństwa oraz prawa (materialnego, ustrojowego i procesowego) związanego z obszarem bezpieczeństwo w zakresie właściwym do przygotowywania pracy dyplomowej - KA7_WG5, sposób weryfikacji: zaliczenie pisemne lub ustne.

UMIEJĘTNOŚCI, absolwent potrafi:

- wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w nieprzewidywalnych warunkach przez przystosowanie istniejących lub opracowanie nowych metod i narzędzi na potrzeby przygotowywanej pracy dyplomowej - KA7_UW3 sposób weryfikacji: zaliczenie pisemne lub ustne,

- prowadzić debatę w zakresie kwestii związanych z problemami i prawem (materialnym, ustrojowym i procesowym) obowiązującym w obszarze bezpieczeństwo - KA7_UK2, sposób weryfikacji: zaliczenie pisemne lub ustne.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent jest gotów do:

- krytycznej oceny prezentowanych zagadnień problemowych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania organów i sądów realizujących zadania z obszaru bezpieczeństwo - KA7_KK1, sposób weryfikacji: zaliczenie pisemne lub ustne.

Metody i kryteria oceniania:

Ocena udziału w dyskusjach moderowanych, odpowiedzi na pytania prowadzącego, ocena tematu i struktury pracy magisterskiej oraz wstępnych fragmentów rozdziału pierwszego pracy. W przypadku wprowadzenia nauczania zdalnego zaliczenie odbywa się na podstawie: oceny dyskusji odbywających się za pomocą środków komunikowania się na odległość, w tym weryfikacji odpowiedzi na pytania prowadzącego oraz na podstawie przyjęcia tematu, głównych tez i zasadniczej struktury pracy magisterskiej oraz fragmentów tekstu pracy.

Zakres tematów:

1. Warunki formalne pracy dyplomowej.

2. Metodologia pracy dyplomowej.

3. Tematy indywidualnie określane przez promotora wobec każdego z seminarzystów w zakresie ich brzmienia. Wstępne ustalenie bibliografii.

4. Ustalenie (indywidualnie w stosunku do danego studenta) głównych tez pracy i jej struktury.

5. Analiza roboczych wersji fragmentów przygotowywanej pracy.

Metody dydaktyczne:

Dyskusja moderowana, metoda heurystyczna, metoda problemowa.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 co druga niedziela (nieparzyste), 17:30 - 18:45, sala 309
Anetta Breczko 7/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Budynek Wydziału Prawa
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.
ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.2.0-8 (2025-07-09)