Wiedza sprawdzana jest w formie testów pisemnych (kartków leksykalne i testy umiejętności praktycznych), krótkich pisemnych i ustnych prac domowych.
W razie konieczności realizowania części zajęć w formie zdalnej, zajęcia będą prowadzone w formie synchronicznej na platformie Teams lub asynchronicznej na platformie Eduportal.
Przedmiot kończy się zaliczeniem na ocenę na koniec semestru oraz egzaminem ustnym.
Warunki zaliczenia przedmiotu:
-zaliczenie na min. 51% testów oraz prac pisemnych / zadań
-zaliczenie modułów na platformie na min 51%
-obecność na zajęciach i aktywne w nich uczestnictwo
Progi procentowe:
91% - 100% - bardzo dobry (5.0)
81% - 90% - dobry plus (4.5)
71% - 80% - dobry (4.0)
61% - 70% - dostateczny plus (3.5)
51%- 60%dostateczny (3.0)
Warunkiem dopuszczenia do końcowego zaliczenia ćwiczeń jest posiadanie przez studenta nie więcej 1 zjazdu nieobecności na zajęciach. W przypadku opuszczenia przez studenta więcej niż 1 zjazdu, student jest zobowiązany do odrobienia nieobecności poprzez odpowiedź ustną na dyżurze z zakresu materiału, który był opracowywany na przedmiotowych zajęciach lub przygotowanie opracowania artykułu specjalistycznego z dziedziny kierunku studiów (dł. ok 500 słów /opracowanie słownictwa, umiejętność streszczenia)
Odrabianie nieobecności powinno nastąpić w terminie 2 tygodni od chwili ustania przyczyny nieobecności na zajęciach.
Warunki zaliczenia egzaminu ustnego:
-Egzamin ustny składa się z 2 części. Część 1 polega na ustnej wypowiedzi na jeden z ośmiu tematów opracowanych na podstawie tekstów fachowych omówionych na zajęciach (tematy są losowane przez studentów) oraz interakcji z egzaminatorem (udzieleniu odpowiedzi na zadane przez niego pytania).
Studenci dyskutują na jeden z tematów opracowanych na podstawie tekstów fachowych omówionych na zajęciach (tematy są losowane przez studentów) oraz wchodzą w interakcję z egzaminatorem (studenci udzielają odpowiedzi na zadane przez niego pytania).
Część 2 polega na przedstawieniu ustnego raportu z opracowanego samodzielnie artykułu związanego z profilem studiów i indywidualnymi zainteresowaniami studenta wg wzoru podanego przez lektora oraz interakcji z egzaminatorem (udzieleniu odpowiedzi na zadane przez niego pytania).
-Studenta obowiązuje znajomość treści oraz słownictwa zawartego w tekstach.
-Oprócz poprawności i płynności językowej, ocenie podlega umiejętność przedstawienia zagadnienia w sposób spójny i logiczny, prowadzenia dyskusji, wyrażenia opinii na dany temat i jej uzasadnienia, udzielania odpowiedzi na zadane pytania, oraz znajomość fachowego słownictwa.
|