Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Proseminarium - Etyka zawodowa funkcjonariuszy służb mundurowych 370-WS1-2PROHB
Seminarium (SEM) Rok akademicki 2023/24

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 30
Limit miejsc: (brak limitu)
Literatura:

Wskazana w cz.A sylabusa oraz indywidualnie uzgodniona z promotorem w zakresie merytorycznej zawartości pracy.

Efekty uczenia się:

WIEDZA, absolwent zna i rozumie:

- w zaawansowanym stopniu zasady, instrumenty i terminologię nauk prawnych, w szczególności w obszarze prawa związanego z bezpieczeństwem (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz funkcjonowania podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa, uwzględniając przy tym uwarunkowania etyczne - KA6_WG2; sposób weryfikacji: ocena założeń metodologii pracy, jej planu i wstępnej bibliografii;

- podstawowe ekonomiczne, prawne, etyczne i inne uwarunkowania działalności zawodowej w sektorze związanym z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa - KA6_WK2; sposób weryfikacji: ocena założeń metodologii pracy, jej planu i wstępnej bibliografii.

UMIEJĘTNOŚCI, absolwent:

- wykorzystywać posiadaną wiedzę – formułować i rozwiązywać złożone i nietypowe problemy oraz innowacyjnie wykonywać zadania w warunkach nie w pełni przewidywalnych przez: – właściwy dobór źródeł pranych z zakresu prawa administracyjnego (aktów prawnych, dorobku doktryny i orzecznictwa organów i sądów działających w obszarze bezpieczeństwo) i informacji z nich pochodzących, dokonywania oceny, krytycznej analizy i syntezy tych informacji, uwzględniając przy tym uwarunkowania etyczne - KA6_UW1 sposób weryfikacji: ocena założeń metodologii pracy, jej planu i wstępnej bibliografii;

- komunikować się z użyciem specjalistycznej terminologii z zakresu prawa regulującego obszar bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) powiązanej z funkcjonowaniem podmiotów związanych z zapewnieniem i ochroną bezpieczeństwa - KA6_UK1; sposób weryfikacji: ocena założeń metodologii pracy, jej planu i wstępnej bibliografii.

KOMPETENCJE SPOŁECZNE, absolwent:

- uznawania znaczenia nabytej wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych z zakresu prawa związanego z obszarem bezpieczeństwo (materialnego, ustrojowego i procesowego) oraz przedmiotu działania podmiotów (organów i sądów) realizujących kompetencje z obszaru bezpieczeństwo, uwzględniając przy tym uwarunkowania etyczne - KA6_KK2; sposób weryfikacji: ocena założeń metodologii pracy, jej planu i wstępnej bibliografii.

Metody i kryteria oceniania:

Ocenie podlega pisemna i ustna prezentacja założeń (w tym metodologicznych) przyszłej pracy licencjackiej, głównie w drodze prezentacji planu oraz bibliografii. Obecność na zajęciach. Dopuszcza się 2 nieobecności – powyżej tego limitu – należy odrabiać w ramach konsultacji. Zaliczenie końcowe na podstawie ustalonego tematu oraz planu pracy dyplomowej.

Zakres tematów:

1. Wprowadzenie do tematyki proseminarium. Zapoznanie z wymaganiami warunkującymi uzyskanie zaliczenia.

2. Przedstawienie metod badawczych stosowanych w naukach prawnych.

3. Zapoznanie z zasobami biblioteki wydziałowej oraz narzędziami i sposobami korzystania z zasobów bibliotecznych.

4. Przedstawienie wskazówek metodycznych związanych z konstrukcją i redakcją pracy licencjackiej.

5. Prezentacja planów prac licencjackich przez studentów i dyskusja nad nimi.

Metody dydaktyczne:

Metody dydaktyczne – metoda problemowa, metoda heurystyczna, dyskusja moderowana.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy poniedziałek, 11:30 - 13:00, sala 217
Anetta Breczko, Mariusz Mohyluk 6/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Budynek Wydziału Prawa
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.
ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.2.0-4 (2025-05-14)