Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

PNJA - pisanie akademickie 3 340-AG1-3PWR
Laboratorium (LAB) Rok akademicki 2024/25

Informacje o zajęciach (wspólne dla wszystkich grup)

Liczba godzin: 60
Limit miejsc: (brak limitu)
Zaliczenie: Zaliczenie na ocenę
Literatura:

W trakcie kursu studenci korzystają z materiałów przygotowanych przez nauczyciela na podstawie publikacji książkowych, mediów internetowych, dyskusji prowadzonych podczas zajęć itp.

Efekty uczenia się:

KA6_WG1, absolwent zna i rozumie zjawiska, procesy i systemy językowe oraz teorie wyjaśniające zależności między nimi (esej)

KA6_WG9, absolwent zna i rozumie podstawowy aparat pojęciowy służący do opisu zjawisk kulturowych istotnych dla analizy języka i procesu komunikacji(esej)

KA6_WK1 , absolwent zna i rozumie problemy i wyzwania związane z językiem i komunikacją i ich powiązania z fundamentalnymi dylematami współczesnej cywilizacji(esej)

KA6_UW4, absolwent potrafi przeprowadzać krytyczna analizę i interpretację różnych wytworów kultury z zastosowaniem metod filologicznych pozwalających oceniać ich znaczenie w procesie historyczno-kulturowym (esej)

KA6_UW6, absolwent potrafi dobierać oraz stosować właściwe metody i narzędzia, w tym zaawansowane techniki informacyjno-komunikacyjne (ICT)(esej)

KA6_UK4, absolwent potrafi brać udział w debacie w języku obcym, przedstawiać i oceniać różne opinie i stanowiska oraz dyskutować o nich (esej/obserwacja)

KA6_UK6, absolwent potrafi posługiwać się drugim językiem obcym w mowie i w piśmie na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, w przypadku realizacji lektoratu posługiwać się drugim językiem obcym w mowie i w piśmie na poziomie A2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (esej)

KA6_UO1, absolwent potrafi planować i organizować pracę indywidualną i pracę w zespole(obserwacja/esej)

KA6_UU1, absolwent potrafi samodzielnie planować i realizować własne uczenie się przez całe życie(obserwacja)

Metody i kryteria oceniania:

Zaliczenie na ocenę. Skala ocen od 2 do 5. Na ocenę końcową składa się ocena ciągła pracy studenta podczas zajęć oraz ocena przygotowanych prac domowych.

Zakres tematów:

Kurs obejmuje doskonalenie poszczególnych umiejętności związanych z wypowiedzią pisemną, takich jak interpunkcja, spójność i zwięzłość, znaczniki dyskursu, odniesienia zaimkowe, tworzenie akapitów itp.

Metody dydaktyczne:

Temat tygodnia zostanie omówiony, a następnie studenci otrzymają do wykonania ćwiczenia lub dłuższe zadanie pisemne.

Grupy zajęciowe

zobacz na planie zajęć

Grupa Termin(y) Prowadzący Miejsca Liczba osób w grupie / limit miejsc Akcje
1 każdy piątek, 11:30 - 13:00, sala 158
Peter Foulds 18/ szczegóły
Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku:
Budynek Wydziału Filologicznego
Opisy przedmiotów w USOS i USOSweb są chronione prawem autorskim.
Właścicielem praw autorskich jest Uniwersytet w Białymstoku.
ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.1.0-2 (2024-11-25)