Literatura: |
Zalecana literatura podstawowa:
Bieńkowska B., Kruszyński P., Kulesza C., Piszczek P., Wykład prawa karnego procesowego pod red. P. Kruszyńskiego, Białystok 2003 Zalecana literatura dodatkowa:
Waltoś S., Proces karny. Zarys sytemu, Warszawa 2009
Grzegorczyk T., Tylman J., Polskie postępowanie karne, Warszawa 2009
|
Efekty uczenia się: |
Student po zakończeniu zajęć ma wiedzę z zakresu instytucji tzw. części ogólnej procesu karnego oraz przebiegu procesu karnego, jak również precyzyjnie posługuje się prawnymi i prawniczymi terminami ze sfery prawa karnego procesowego.
Konwersatorium
Wiedza:
WK1-zna i rozumie pojęcia z zakresu prawa i postępowania dowodowego, niezbędne w zakresie chemii kryminalistycznej;
WK2 zna prawne, organizacyjne i etyczne uwarunkowania wykonywania działalności związanej z wykorzystaniem przedmiotu praw karnego procesowego w realizacji zadań procesowych.
Umiejętności:
UW3 potrafi integrować wiedzę z zakresu chemii oraz prawa i kryminalistyki przy formułowaniu i rozwiązywaniu problemów związanych z szeroko rozumianą problematyką karną.
Kompetencje społeczne:
KO2 jest gotów do przyjmowania odpowiedzialności za wspólnie realizowane zadania, związaną z pracą zespołową w zakresie studiowanego kierunku
|
Metody i kryteria oceniania: |
Warunkiem koniecznym do zaliczenia seminarium jest poprawne wykonanie kazusów.
bdb: 91-100%
db+: 81-90%
db: 71-80%
dst+: 61-70%
dst: 51-60%
Zastosowanie narzędzi SI do zajęć z podstaw prawa karnego procesowego może odbywać się zgodnie z Zarządzeniem Rektora UwB nr 31 z dnia 11.04.2025
Możliwe jest wprowadzenie elastycznych form zaliczenia w porozumieniu wykładowca – student zgodnie z zasadami projektowania
uniwersalnego, przy czym warunki takie powinny być ustalone na początku cyklu nauczania).
Dopuszczone są dwie usprawiedliwione nieobecności, przy czym skutkuje to samodzielnym zapoznaniem się z opuszczonym materiałem.
|