Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna
dr

Joanna Dąbrowska

Zaloguj się, aby zobaczyć więcej.

Podstawowe informacje o użytkowniku

adiunkt w jednostce Wydział Nauk o Edukacji

Terminy konsultacji dla studentów

Konsultacje w II semestrze roku akademickiego 2021/2022
odbywają się w p. B 129 w parzyste wtorki w godz. 15.30-17.00
po wcześniejszym kontakcie e-mailowym: j.dabrowska@uwb.edu.pl

Bardzo proszę o adnotację w temacie maila: PRZEDMIOT_gr._imię i nazwisko

Zainteresowania

Dzieje rodziny polskiej jako środowiska wychowawczego i problemy edukacji kobiet w XIX wieku. Dokonania i udział kobiet w różnych sferach życia, ich działalność pedagogiczno-społeczna. Procesy formowania się nowoczesnego narodu polskiego w warunkach niewoli narodowej.

Biografistyka: badanie działalności naukowo-dydaktycznej i organizacyjnej wybitnych osób na polu historii oświaty, pedagogiki i wychowania. Analiza i studia źródłowe.

Współczesne tendencje w edukacji i terapii dzieci z parcjalnymi deficytami rozwoju, nowoczesne metody i programy edukacyjno-terapeutyczne wspomagające rozwój dzieci dysfunkcyjnych oraz usprawniające ich funkcje percepcyjno-motoryczne. Wykorzystanie innowacyjnych i tradycyjnych środków dydaktycznych, opracowywanie i prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, IS.

Kształcenie polisensoryczne i przygotowanie pragmatyczne nauczycieli oraz historyczne korzenie tych zagadnień w polskiej myśli pedagogicznej.

Koordynowane przedmioty

Prowadzone przedmioty

ul. Świerkowa 20B, 15-328 Białystok tel: +48 85 745 70 00 (Centrala) https://uwb.edu.pl kontakt deklaracja dostępności USOSweb 6.8.0.0-5 (2022-09-30)