Uniwersytet w Białymstoku - Centralny System UwierzytelnianiaNie jesteś zalogowany | zaloguj się
dr

Joanna Dąbrowska

Zaloguj się, aby zobaczyć więcej.

Podstawowe informacje o użytkowniku

adiunkt w jednostce Wydział Nauk o Edukacji

Terminy konsultacji dla studentów

Konsultacje w I semestrze roku akademickiego 2020/2021:
czwartek, godz. 17.00-17.45 (tygodnie parzyste),
czwartek, godz. 15.30-16.15 (tygodnie nieparzyste).

Biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej przebiega obecnie proces realizacji kształcenia, konsultacje odbywają się w p. B 129 po wcześniejszym kontakcie e-mailowym: j.dabrowska@uwb.edu.pl

Bardzo proszę o adnotację w temacie: PRZEDMIOT_gr._imię i nazwisko

Zainteresowania

Dzieje rodziny polskiej jako środowiska wychowawczego i problemy edukacji kobiet w XIX wieku. Dokonania i udział kobiet w różnych sferach życia, ich działalność pedagogiczno-społeczna. Procesy formowania się nowoczesnego narodu polskiego w warunkach niewoli narodowej.

Biografistyka: badanie działalności naukowo-dydaktycznej i organizacyjnej wybitnych osób na polu historii oświaty, pedagogiki i wychowania. Analiza i studia źródłowe.

Współczesne tendencje w edukacji i terapii dzieci z parcjalnymi deficytami rozwoju, nowoczesne metody i programy edukacyjno-terapeutyczne wspomagające rozwój dzieci dysfunkcyjnych oraz usprawniające ich funkcje percepcyjno-motoryczne. Wykorzystanie innowacyjnych i tradycyjnych środków dydaktycznych, opracowywanie i prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, IS.

Kształcenie polisensoryczne i przygotowanie pragmatyczne nauczycieli oraz historyczne korzenie tych zagadnień w polskiej myśli pedagogicznej.

Koordynowane przedmioty

Prowadzone przedmioty