GRUPA 1:
Zaliczenie ćwiczeń odbywa się na podstawie dwóch kolokwiów oraz punktów przyznawanych za aktywność związaną z ćwiczeniami. Za każde kolokwium można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Do kolokwiów można przystąpić dwukrotnie: w terminie zasadniczym lub poprawkowym, przy czym oddanie pracy w terminie poprawkowym oznacza, że ostatecznym wynikiem uzyskanym z kolokwium będzie wynik osiągnięty w terminie poprawkowym. Oddanie pracy nie jest obowiązkowe ani w terminie zasadniczym, ani poprawkowym; nieoddanie pracy w żadnym terminie skutkuje przyznaniem zera punktów. Za aktywność związaną z ćwiczeniami można uzyskać maksymalnie 15 punktów. Rozumie się przez nią prezentację na forum grupy lub na konsultacjach rozwiązań zadań pochodzących z list udostępnionych przez prowadzącego zajęcia, które nie zostały rozwiązane w trakcie ćwiczeń. Takie zadania traktowane są jako prace domowe; podczas prezentacji rozwiązania można korzystać z przygotowanych w domu własnoręcznych notatek. Za każde takie poprawnie rozwiązane i omówione zadanie przyznawany jest jeden punkt. Warunkami koniecznymi uzyskania pozytywnej oceny z ćwiczeń są:
(1) Brak nieusprawiedliwionych nieobecności na zajęciach wykraczających poza dopuszczalny limit 4 godzin dydaktycznych,
(2) Uzyskanie za każde kolokwium lub aktywność związaną z efektami uczenia się weryfikowanymi na danym kolokwium co najmniej 15 punktów.
W przypadku spełnienia obu powyższych warunków, oceny wystawiane są na podstawie następującej punktacji:
0 - 50 punktów - ocena niedostateczna (2,0);
51 - 60 punktów - ocena dostateczna (3,0);
61 - 70 punktów - ocena dostateczna plus (3,5);
71 - 80 punktów - ocena dobra (4,0);
81 - 90 punktów - ocena dobra plus (4,5);
91 - 100 (lub więcej) - ocena bardzo dobra (5,0).
W uzasadnionych przypadkach prowadzący zajęcia może zorganizować dodatkowe zaliczenie ćwiczeń na ocenę dostateczną dla studentów, którzy spełnili warunek (1) oraz nie uzyskali oceny pozytywnej w opisanym wyżej trybie. Odbywa się ono wyłącznie na podstawie kolokwium z całości materiału zrealizowanego na ćwiczeniach, z którego należy zdobyć co najmniej 51 punktów na 100 możliwych do uzyskania. Kolokwium to nie podlega poprawie.
GRUPA 2:
W trakcie ćwiczeń student(ka) ma następujące możliwości zdobywania punktów:
1. dwa kolokwia. Za pierwsze kolokwium student(ka) otrzymuje maksymalnie 60 punktów, za drugie kolokwium student(ka) otrzymuje maksymalne 30 punktów. W przypadku usprawiedliwionej nieobecności na kolokwium, student(ka) przystępuje do kolokwium w dodatkowym terminie ustalonym przez prowadzącego.
2. niezapowiedziane kartkówki. Za każdą kartkówkę student(ka) otrzymuje maksymalnie 2 punkty. Student(ka), który(a) jest nieobecny(a) na kartkówce (niezależnie od tego czy nieobecność studenta(ki) pozostaje nieusprawiedliwiona czy też została usprawiedliwiona) lub za kartkówkę otrzymał(a) mniej niż 1 punkt, ma obowiązek przystąpić do poprawy kartkówki. W przypadku, gdy student(ka) zaliczył(a) poprawę, otrzymuje 0 punktów. W przypadku, gdy student(ka) nie zaliczył(a) poprawy, otrzymuje -2 punkty i ma obowiązek przystąpić do kolejnej poprawy kartkówki według tych samych reguł co poprzednio, i tak aż do skutku.
3. aktywność w trakcie zajęć. Za każde zgłoszenie się do tablicy i prawidłowe rozwiązanie zadania student(ka) otrzymuje 1 punkt.
Podstawą uzyskania zaliczenia ćwiczeń jest
1. obecność na zajęciach. Dopuszczalne są dwie nieusprawiedliwione nieobecności na zajęciach. Każdą kolejną nieobecność należy usprawiedliwić stosownym zaświadczeniem i odrobić.
2. uzyskanie z pierwszego kolokwium co najmniej 20 punktów, uzyskanie z drugiego kolokwium co najmniej 10 punktów.
3. zaliczenie wszystkich kartkówek.
4. uzyskanie łącznie co najmniej 51 punktów.
Skala ocen z ćwiczeń:
niedostateczny – do 50,9 punktów
dostateczny – od 51 do 60,9 punktów
dostateczny plus – od 61 do 70,9 punktów
dobry – od 71 do 80,9 punktów
dobry plus – od 81 do 90,9 punktów
bardzo dobry – od 91 punktów.
Student(ka), który(a) nie spełnia w/w warunków może przystąpić na koniec semestru do kolokwium ratunkowego (obejmującego materiał z całego semestru) pod warunkiem, że
1. liczba nieusprawiedliwionych nieobecności na zajęciach nie przekracza trzech. Ewentualne pozostałe nieobecności zostały usprawiedliwione i odrobione.
2. student(ka) uzyskał(a) z pierwszego kolokwium co najmniej 20 punktów lub z drugiego kolokwium co najmniej 10 punktów.
3. student(ka) zaliczył(a) wszystkie kartkówki.
Uzyskanie co najmniej 51% punktów z kolokwium ratunkowego zaliczy ćwiczenia na ocenę dostateczną.
|